Oznam o zmene cestových poriadkov

12.12.2023

Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) a Organizátor IDS BBSK pristúpia ku konštrukčným zmenám cestovných poriadkov v prímestskej autobusovej doprave až začiatkom roka 2024.

K zapracovaniu požiadaviek cestujúcej verejnosti a reflektovaniu na zmeny v grafikone vlakovej dopravy dôjde v čo najskoršom možnom termíne, najskôr však musí prebehnúť komplexná zmena na integrovaný dopravný systém.

Od 10.12.2023 dôjde preto len k formálnej zmene cestovných poriadkov prímestskej autobusovej dopravy, ktoré budú spočívať v aktualizácii tzv. negatívnych značiek na nadchádzajúce kalendárne obdobie 2023/2024.

Dôvodom tohto opatrenia je potreba plynulého prechodu zo súčasného poskytovania dopravnej obslužnosti na nový dopravný systém. Takáto systémová zmena si vyžaduje opatrenia vo forme konštrukcie databáz, nastavovania tarifného systému, odbavovacích systémov cestujúcich, nastavovanie obehov vozidiel, započatie licenčného konania a pod., ktoré však nie sú možné v prípade neustále sa meniacich cestovných poriadkov a s tým spojeného rozsahu poskytovaných služieb.

Na nastavení nových systémov pracuje Organizátor IDS BBSK intenzívne už niekoľko mesiacov, celý proces si vyžiadal roky príprav a aktuálne zmrazenie stavu cestovných poriadkov bolo nevyhnutnosťou. Žiaľ, nie je technicky možné nastaviť všetky procesy a zároveň zmeniť aj cestovné poriadky.

Uisťujem vás, že Organizátor IDS BBSK urobí všetko pre to, aby sa to cestujúcich dotklo čo najmenej a všetky potrebné zmeny boli urobené čo najrýchlejšie. Skôr ako v januári to však jednoducho nie je možné, preto prosíme verejnosť o trpezlivosť a súčinnosť.

Počas celého januára budú zároveň všetky prímestské autobusy v našom kraji pre všetkých cestujúcich zadarmo. Tí, ktorí si do konca januára v e-shope na webe www.idsbbsk.sk kúpia akýkoľvek predplatný lístok, dostanú k nemu automaticky aj ďalších 30 dní cestovania zadarmo.

Všetky informácie nájdu cestujúci na webe www.idsbbsk.sk, navštíviť tiež môžu zákaznícke centrá IDS BBSK v Banskej Bystrici, vo Zvolene, Brezne, Žiari nad Hronom, Tornali, Veľkom Krtíši, Rimavskej Sobote a Lučenci, v krátkom čase tiež Kontaktné centrá IDS BBSK v Revúcej, Krupine, Detve a Hnúšti.

Čaká nás najväčšia zmena v histórii verejnej prímestskej autobusovej dopravy od jej vzniku. Robíme ju preto, aby sme túto službu mohli poskytovať ľuďom na úrovni 21. storočia – lepšie, modernejšie a pre pravidelných cestujúcich aj cenovo omnoho výhodnejšie.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 >